Вітаємо Вас Гість | RSS
Реєстрація | Вхід

Темы для Юкоз

Поділитися

Меню сайту

Розпорядок роботи

ІІ семестр: 16.01.2017р. по 26.05.2017р

Канікули та вихідні
07.04 по 18.04/Великдень та весняні свята/
----------
Останній дзвоник
26 травня 2017 р

Форма входу

Категорії розділу
Дошкілля [0]

Пошук

Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 116

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На допомогу учням

 

План методичного об’єднання

класних керівників початкових класів

Шпиколоського НВК  на 2016-2017 н.р.

 

                                                       Керівник: Чіпак Ганна Йосипівна

Вступ

  Докорінні зміни в соціально-економічних умовах життя українського суспільства спричинили суттєві перетворення в системі освіти. Сьогодні перед школою постає завдання – не просто дати учням певні знання й уміння, а сформувати таку людину, яка здатна творчо мислити, приймати рішення й адаптуватися за будь-яких умов. Це вимагає перебудови діяльності педагога і, в першу чергу, його взаємодії з учнем на користь процесів саморозвитку й самоорганізації. Розв’язанню таких завдань значною мірою сприяє організація методичної роботи.

  На засіданнях МО початкових класів у 2015-2016н.р. розглядалися нормативно-правові документи щодо організації навчально-виховного процессу.

  Засідання МО проводилися щокварталу. У минулому навчальному році педагоги, члени методичного об’єднання, працювали над вирішенням першочергових завдань навчання та виховання молодших школярів у сучасних умовах. З урахуванням рівня організації навчально-виховного процесу, методичної теми школи, члени методичного об’єднання  вчителів початкових класів в 2015-2016н.р. працювали над темою «Удосконалення рівня професійної та навчальних компетентностей, розвиток і самореалізація особистості вчителя та учня початкових класів».                   

  Якісна освіта з кожним днем стає все більш нагальною проблемою нашого часу, тому вся діяльність педагогічних працівників була націлена саме на її досягнення.

  Головним напрямом у роботі методичного об’єднання вчителі початкових класів обрали вдосконалення уроку шляхом особистісно-зорієнтованої системи навчання і виховання, якісного та ефективного навчання молодших школярів на всіх етапах уроку.

  Зусилля вчителів початкових класів спрямовані на розвиток пізнавальної  самостійності учнів, формування творчої особистості. Кожен педагог як творець та ініціатор уроку забезпечує навчально-виховний процес таким   змістом, який максимально сприяє активізації всіх видів діяльності учнів.

  До складу методичного об’єднання  входять чотири вчителі початкових класів. Серед вчителів початкових класів три вчителі вищої кваліфікаційної категорії: Муц Ольга Михайлівна, Муц Галина Григорівна та Чіпак Ганна Йосипівна,  та   спеціаліст – Вульчак Ольга Йосипівна.

  Протягом року проведено  4 засідання методичного об’єднання.  Обговорювалися практичні проблеми та шляхи їх усунення: подолання типових помилок, недоліки в контролі за діяльністю учнів на уроках; опрацьовувалися документи, що регулюють шкільне життя та ведення шкільної документації, Заслухали результати державної підсумкової атестації у випускному 4 класі. Велика увага приділялася практичній роботі: проведенні уроків та виховних заходів,  дискусії за круглим столом, проведенні методичних оперативок.

  Всі засідання методичного об’єднання проведено згідно плану роботи.

  На засіданнях МО систематично ознайомлюємося з новинками психолого-педагогічної, методичної літератури, фаховими, загальнопедагогічними періодичними виданнями.

  Членами методичного об’єднання школи ведеться систематичний контроль за якістю навчальних досягнень учнів. Двічі на рік проводиться перевірка техніки читання. Проведено огляд-перевірку ведення зошитів з математики та української мови в усіх початкових класах.

  Важливим завданням у навчально-виховній роботі є створення в дитячому колективі комфортного середовища для розвитку особистості. Поступово розкриваючи особливості характеру, здібності кожної дитини, вчителі початкових класів спрямовували роботу на те, щоб кожен учень доповнював один одного, розвивались творчі здібності та інтерес до навчання. Учні 3-4 класів взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу ім.П.Яцика, школярі взяли участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру – 2016». На протязі навчального року з учнями початкових класів проведено ряд позакласних заходів.

 

 

 

 

 

 

 

Проблема методичного обєднання

   Удосконалення рівня професійної та навчальних компетентностей, розвиток і самореалізація особистості вчителя та учня початкових класів.                   

Список членів методичного обєднання

1. Вульчак Ольга Йосипівна народилася 16.04.1969р.. Закінчила Бродівське педучилище, стаж роботи 27 років, категорія – спеціаліст, остання атестація – 2016 р.

2. Муц Галина Григорівна народилася 09. 11. 1972 р.. Закінчила Львівське педучилище, Дрогобицький педінститут, стаж роботи 24 роки, вища категорія, остання атестація – 2015р.

3. Муц Ольга Михайлівна народилася 22. 04. 1968р.. Закінчила Бродівське педучилище, Тернопільський педінститут, стаж роботи 29 років, вища категорія, стання атестація – 2012 р.

4. Чіпак Ганна Йосипівна народилася 02.02.1964р.. Закінчила Бродівське педучилище, Львівський університет ім.. Франка, стаж роботи 32 рік, вища категорія  , остання атестація – 2016р.

 

Проведення відкритих уроків у початкових класах

  1 клас – Навчання грамоти «Прощавай, Букварику!». Вчитель Муц Ольга Михайлівна.

  2 клас  - Літературне читання «Позакласне читання. Час поезії. Читання і складання віршів». Вчитель Вульчак Ольга Йосипівна.

  3клас – Природознавство «Хто живе у грунті. Роль живих організмів в утворенні грунту». Вчитель Чіпак Ганна Йосипівна.

  4 клас – Українська мова «Урок – подорож. « Узагальнення знань з розділу «Речення»». Вчитель Муц Галина Григорівна.

 

Заняття перше   03. 10. 2016р.

1. Аналіз роботи методичного об'єднання вчителів початкових класів за  2015-2016 навчальний рік.

 2.  Обговорення і затвердження плану роботи методоб'єднання на 2016 – 2017 навчальний рік.

 3.  Опрацювання інструктивно - методичних матеріалів:

а) особливості організації навчально- виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2016-2017 н.р.;

б)  аналіз оновлених програм, підручників для початкової школи на 2016-2017 навчальний рік.

 4.  Розподіл обов'язків між членами методичного об'єднання.

5. Відкритий урок з української мови у 4 класі «Урок – подорож. Узагальнення знань з розділу « Речення»». Вчитель Муц Галина Григорівна.

6. Обговорення уроку.

8. Огляд методичної літератури.

Заняття друге 08. 12. 2016р.

1. Доповідь «Розвиток соціальної компетентності школярів на уроках у сучасній школі». – Вульчак Ольга Йосипівна.

2. Відкритий урок з природознавства  у 3 класі «Хто живе у грунті. Роль живих організмів в утворенні грунту».  Вчитель ЧІпак Ганна Йосипівна.

3.  Обговорення уроку та доповіді.

4.  Обмін ідеями, напрацюваннями, думками, досвідом роботи.

5. Аналіз ведення ділової документації вчителями-класоводами.

6.  Методична скарбничка. Огляд педагогічної літератури.

Заняття третє лютий 2017 р.

1.Доповідь « Ігри на уроках української мови у початкових класах». – Муц Галина Григорівна.

2. Відкритий урок з літературного читання у 2 класі «Позакласне читання. Час поезії. Читання і складання віршів». Вчитель Вульчак Ольга Йосипівна.

3. Обговорення доповіді та уроку.

4. Особливості навчання учнів 4 класу у 2016-2017 н.р.

5. Дотримання методичних рекомендацій у навчанні учнів 2-4 класів.

6. Аналіз відвідування учнями початкових класів школи.

7. Огляд методичної літератури.

 

Заняття четверте квітень 2017 р.

      1. Доповідь «Самопідготовка як засіб створення оптимальних психолого-   педагогічних умов для індивідуального розвитку молодших школярів»

         Чіпак Ганна Йосипівна.

 

2. Відкритий урок з навчання грамоти у 1 класі «Прощавай, Букварику». Муц Ольга Михайлівна.

 

3.Обговорення доповіді та уроку.

 

4. Особливості та вимоги щодо проведення Державної підсумкової атестації в 4 класі.

 

5.  Виконання програм з предметів.

 

6. Підсумки роботи МО за 2016-2017 н. р. та перспективне планування роботи на наступний навчальний рік.

 

7.Огляд новин науково – методичної літератури.