Вітаємо Вас Гість | RSS
Реєстрація | Вхід

Темы для Юкоз

Поділитися

Меню сайту

Розпорядок роботи

ІІ семестр: 15.01.2020р. по 29.05.2020р

Канікули та вихідні
23.03 по 29.03.2020р./Великдень та весняні свята/
----------
Останній дзвоник
29 травня 2020 р

Форма входу

Категорії розділу
Наша школа [1]
Оголошення [0]
Історія школи [1]
Наші випускники [0]
Про школу [0]
Початкова школа [1]
Учню [4]
Вчителю [9]
Результати олімпіад 2012 [0]
Публічна інформація [20]

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 141

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Історія школи

Історія Шпиколоської школи

                   

                                    З історії школи

    Заснування школи

Під час перебування  Галичини у складі  Австро-Угорщини,  було проведено освітню реформу. Саме тоді, в 1772р., громада с. Шпиколоси збудувала приміщення школи.

Дане приміщення було вимуроване з цегли, покрите соломою(стріхою). Воно ділилося на дві половини, в одній з яких був клас, де навчалися діти різних вікових груп. В другій – працював професор(вчитель). Мовою навчання в школі була польська, а українська мова  викладалася як предмет. Багато дітей шкільного віку були поза школою, тому  що допомагали батькам по господарству.

Школа довоєнного періоду

             Школа у довоєнний період

 

       У 1933 році у школі навчала учителька Яніна Грабец. Після неї вчив дітей Юзик Урбаник, а українську мову – Даревич. Ці вчителі жили вже в сільських будинках. 

       В 1939 році вчителювали Чепак Микола і Ковальський Володимир, жителі села.  Навчання проводилося в приміщенні колишнього будинку  «Кулка Рольнічего» Підручники учні купували самі і передавали один одному. До школи носили книжки в хустині або в кобелі (солом’яна сумка з двома ручками).

        Під час німецької окупації навчання в школі проводилося несистематично. Директором школи був Караванський Я.О. (пізніше кущовий пропагандист крайової лоївки УНС).

    Школа  1944 – 1980 років

Після повернення Радянської влади навчання в школі було відновлено. Школа носила статус семирічної до 1955 року, в якій навчалися не тільки діти села Шпиколос, а й з навколишніх сіл: Ремезівців, Угорців, Жукова. Згодом школа стала восьмирічною. Навчання проводилось у двох приміщеннях: для початкових та старших класів.

У 1960 році за ініціативи директора школи Гая Є.М.  та за рахунок коштів на ремонт школи збудовано ще одне приміщення, в якому було два класи і навчальна майстерня.

У 80-х роках почалося укрупнення шкіл. Районна влада вирішила закрити Шпиколоську восьмирічну школу і перевести дітей на навчання у новозбудовану Ремезівцівську середню школу. Батьки не погодилися з цим рішенням. Своїм коштом батьки відремонтували шкільні приміщення. Четвертого вересня діти уже навчалися в дві зміни у рідній  Шпиколоській школі.

     Будівництво нової школи

За вказівкою В. І. Федоришина, завідувача районним відділом освіти, у 1989 році почали виробляти технічну документацію на будівництво нової школи.

В 1990 році було закладено перший камінь у фундамент нової школи. Процес будівництва був досить складним.  Нова школа будувалася, але її добудова знову затягувалася: постійно не було то  коштів, то матеріалів. Тимчасовим приміщенням для навчання учнів на час будівництва послужила будівля трансформаторного цеху Золочівького РЗ. Силами батьків дане приміщення було переобладнано на навчальні класи.

 

У березні 2001 року у селі Шпиколоси сталася незабутня подія: відбулося відкриття нової, чудової довгоочікуваної школи, а в 2004 році наша школа стала повною середньою школою I – III ступенів.

Вимогливими директорами та творчими організаторами в історії школи ввійшли: Караванський Ярослав Романович (під час німецької окупації),  Молчко Павло Іванович, Мишко Галина Дмитрівна, Бич Володимир Михайлович, Гай Євген Михайлович, Проць Петро Михайлович, Гевко Ганна Василівна, Галян Марія Михайлівна.

           Школа сьогодні

 

       У школі дружний педагогічний колектив з 20 учителів. З них із вищою освітою 19 . Директором школи є Галян А.В., заступником із навчально-виховної роботи – Балич Л.Г., заступником із виховної роботи – Муц О.М.

 

Понад 40 років віддали школі учителі: Гуляк Б.П. (учитель історії) та Гайдар Г.В. (учитель української мови та літератури). 

 

 

 

Мандрують учні цікавими сходинками математики на уроках Бурлачок А.З., любити й оберігати природу навчає школярів учитель біології Гуляк Л.П., виховує дітей на засадах християнської моралі, доброти, людяності, милосердя і любові Гайдар Г.В., вчитель християнської етики, творчо ведуть у світ знань молодших школярів Чіпак Г.Й., Муц Г.Г. та Вульчак О.Й.  25% педагогічного колективу становлять молоді вчителі. 

 

 

 

серед них – учитель німецької мови Буняк О.М. та Семираз М.М., вихованці  

     яких неодноразово виборювали призові місця на олімпіадах і конкурсах.

У школі створено музей гончарства з цікавими експонатами

  

 

Школа пишається низкою випускників, які обрали хороші професії, стали відомими людьми.

Наша школа за довгий період роботи

дала путівку в життя 40 учителям, які є вихідцями нашого села.

Гордістю школи є такі випускники Ігор Михайлович Галян  - викладач Дрогобицького педагогічного університету,  кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології;  Володимир Володимирович Галян – викладач Волинського національного університету, кандидат  фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики; Володимир Григорович Гайдар – головний архітектор м. Івано-Франківськ; Василь Петрович Колішко – аспірант Львівського національного університету; Василь Олексійович Зарічний – хірург-травматолог, США;  Євгенія Гайдар – терапевт смт. Красне; Марія Василівна Галян  - санітарний лікар м. Самбір; Григорій Володимирович Білецький – фармацевт;  

Михайло Вікторович Чепак, Володимир Михайлович Киркало  - священики;  Ярослав Васильович Вітровий – приватний підприємець;  Зеновій Михайлович Гевко – приватний підприємець м. Золочів; Богдан Богданович Гуляк – професійний музикант Львівської оперної студії;  Надія Василівна Семчишин – інженер-технолог; медичні сестри-фельдшері: Семчишин М.В., Чорнолецька М.В., Чіпак В.Г., Рибка О.Я., Галян М.Д., 

Чіпак О.В.,  Полянчич Н.В., Гуляк Д.Г., Рибка Г.В., Рибка У.М..      

Чимало випускників повернулися працювати у рідну школу. Серед них потрібно відзначити: Гуляк Б.П., Гайдар Г.В., Галян А.В., Муц О.М.. Муц Б.Д., Муц Г.Г., Гайдар Г.В., Балич Л.Г., Буняк О.М., Гайдар А.Г., Чіпак І.М.,Вульчак Н.М., Град М.В.


 

 

 

Категорія: Історія школи | Додав: Tol (27.11.2009)
Переглядів: 3259 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]